Čarodějnická škola

03.05.2010 20:59

Minulý pátek, pár hodin před tajemnou Filipojakubskou nocí, se v naší třídě kouzlilo a čarovalo. Čarodějnice, čarodějové i ježibaby, jakož i kouzelníci, kouzelnice a baby Jagy absolvovali základní čarodějnický kurz. V matematice počítali netopýry, myši a pytle se sušenými pavouky, muřími nohami a dalšími čarovnými ingrediencemi. V čarovné češtině chvíli četli a chvíli poslouchali pohádku o malé čarodějnici a potom se pokoušeli podle popisu namalovat její domeček - jak moc se trefili či netrefili, mohli pak zkontrolovat podle videa (po pravdě - všechny chaloupky byly moc úhledné :-) )
Po velké přestávce nastala ta pravá čarodějná výuka - skupinky čarodějů vymýšlely, zapisovaly a kreslily recepty na kouzelné letkvary (či lektvary?) a čarodějná jídla, a tak už víme, jak připravit netopýří polévku, jed na jablko pro Sněhurku, čarovný nápoj na zamrznutí či dokonce elixír proti rakovině...
A zlatý hřeb celého dopoledne - kolegyně čarodějka Lucie nám předvedla, jak se vyrábí elixír pro dobrou mysl a dryák pro slušné chování....leč zvláště toho druhého bylo bohužel dost málo a na všechny se zřejmě nedostalo..... :-)
Zato výuku létání na koštěti zvládli všichni na jedničku s hvězdičkou!
Podívejte se, jak to všem slušelo (čímž skládám hold maminkám za krásné a nápadité kostýmy - díky moc - bez Vás by to nešlo ;-) )

—————

Zpět