Co jsme viděli z věže a jaké to bylo v muzeu...

11.04.2011 19:14

"Kdy už si budeme moct něco koupit??" - když si odmyslím tuhle větičku, kterou jsem v různých obměnách slyšela celé dopoledne, můžu s čistým svědomím napsat, že dnešní minivýlet do centra Ostravy se vydařil. Přestože sluníčko moc nesvítilo, viditelnost byla docela dobrá a my jsme celou Ostravu měli před sebou jako na dlani. Pár fotek z věže slouží čistě jako dokument, že jsme tam opravdu byli, chcete-li si však naše město prohlédnout shora v pohodlí svého obýváku, klikněte si tady a pak už  jen pohybujte myškou.

Z Nové radnice jsme se pak pěšky přesunuli k té staré, neboť další část naší dnešní exkurze pokračovala v Ostravském muzeu. Kdo z Vás tam byl v poslední době, jistě mi dá za pravdu, že přírodovědná expozice je opravdu vynikající, děti si mohou některé exponáty osahat či prohlédnout pod lupou. Na počítačích (či jak tato zařízení nazvat) lze vyklikat fotografie a videa jak z přírody, tak i z historie, dají se poslouchat hlasy ptáků...
Po přírodovědné expozici přišla řada na ty vlastivědné. Ne že by nebyly zajímavé, ale děti už asi byly unavené z tolika podnětů, takže druhou část muzea jsme už jen tak proběhli.

A pak měl nastat závěrečný puntík dnešního dne, odpověď na otázku v úvodu, jenže...no jak to jen napsat? V obchůdku s minerály, kam se děti těšily celý půlden, začala zrovna polední hodinová pauza...Zklamání bylo veliké, ale snad mi kulíšci uvěřili, že jsem v tom opravdu nevinně ;-).

A ještě závěrečná omluva za kvalitu fotek z muzea - ale bez blesku moc velké zázraky v tom šeru nenaděláte, fotky jsou jen tak pro dokreslení atmosféry.

Fotky jsou tady.

—————

Zpět