Expedice HUKVALDY

09.06.2010 17:45

Dlouho očekávaná expedice Hukvaldy vypukla ve středu 9. června. Zúčastnilo se jí celkem pět týmů -

 • Růžoví    - Helenka, Cvetka, Hanka V. a Míša
 • Červení  - Hanka J., Gitka, Terka a Sabinka
 • Žlutí       - Eliška, Mareček, Tomík a Julinka
 • Zelení    - Patrik, Marek, Matěj a Jarek
 • Modří     - Honzík, Samík a Mirek

A jak celá akce probíhala? Od školy jsme se tramvají přesunuli na ÚAN a než nám přijel autobus, rozdali jsme si identifikační kartičky a stručně zopakovali předem dohodnutá pravidla. Pak jsme se v klidu "nalodili" a tady je místo pro první velikou pochvalu - to za krocení jazýčků :-).

První zastávka po vystoupení z autobusu se uskutečnila na začátku obory - bylo potřeba dodat energii a trošku ulehčit batůžkům, takže jsme se pořádně nasvačili a jednotlivé týmy potom dostaly papíry s otázkami, na které měly během expedice nalézt odpovědi. Schválně - poradili byste si s tímto testíkem?

 1. Podle čeho mají Hukvaldy své jméno?
 2. Jak se jmenoval preclíkář zazděný v hradní věži?
 3. Jak se jmenuje liška v oboře?
 4. Jak se jmenuje hudební skladatel, který o té lišce složil operu?
 5. Kterých stromů je v oboře nejvíce?
 6. Co to je obora?
 7. Která zvířata žijí ve větším množství v oboře?

V průběhu expedice jsme také lovili bobříky - jen některé a ještě k tomu to byli spíše takoví malinkatí bobříčci....nejtěžší byl asi bobříček mlčení - nemluvit celých DVACET minut! :-)

Ale to jsem trošku odbočila....

Pohladili jsme si lišku Bystroušku, po asfaltové cestě jsme vystoupali až k hradu, prolezli jsme ho vzhůru dolů (ve vězení jsme dokonce viděli tříhlavého draka!), přečetli jsme si pár pověstí, zlezli několik hradeb, snědli a vypili veškeré zásoby, utratili všechny peníze (samozřejmě za dárky), mezitím jsme se fotili kde se dalo i nedalo (koukněte se do naší fotogalerie).....a taky jsme stříleli ze středověké kuše...Cesta zpět do civilizace byla poněkud dobrodružnější, místo asfaltky jsme zvolili lesní pěšinky a ulovili jsme ještě bobříčka mrštnosti. Celou expedici jsme pak zakončili jahodovou zmrzlinou...

Co ještě dodat? Všechny kulíšky musím moc a moc pochválit (i ta největší zlobidla zlobila jen tak, aby se neřeklo)....a (hodně ráda) prozrazuju, že kluci a holky byli pochváleni i několika návštěvníky hradu :-)

A jak dopadly jednotlivé týmy?

Tak to si počkejte na zítřek.....

 

—————

Zpět