Kulíšci a projekt Comenius

07.11.2010 21:00

O mezinárodním projektu Comenius jsem se na našich stránkách  zmiňovala již několikrát - krátce řečeno, jde o spolupráci 7 škol ze sedmi různých zemí. 
Minulý čtvrtek se v roli hostitele ocitla naše škola a my jsme tak mohli přivítat učitele z Anglie, Wallesu, Norska, Finska, Itálie a Polska u nás v Ostravě.

I naši kulíšci se na tuto událost pilně připravovali, poctivě se učili slova nové školní písně a hlavně - s paní učitelkou Pidrovou nacvičili v hodinách angličtiny krátké (ale krásné) vystoupení na mini - akademii. A v tomto místě vkládám VELIKÁNSKÉ DĚKUJI  Vám rodičům, protože bez těch úžasných masek, které jste svým dětem pořídili, by vystoupení ani zdaleka nemělo takový "šmrnc" :-). Kromě zvířátek na safari naši třídu ještě reprezentovala Helenka se svou flétnou... Mohla bych tady teď ještě v několika odstavcích vypisovat, jak byli všichni kulíšci úžasní a skvělí, ale myslím, že to není třeba -  viděli jste a slyšeli... :-)
Všechny výkony oceňuji o to víc, že vím, jak byly děti unavené...

Dopoledne totiž bylo docela náročné. Během první hodiny jsme hosty v hale přivítali, pak už zbylo jen pár minut na uklidnění a sdělení dojmů a už se to na nás valilo - návštěvy cizích učitelů v hodinách matematiky a češtiny ( a lehké obavy kulíšků, aby si snad propána netrhli mezinárodní ostudu) a hlavně příslib či  hrozba (no jak pro koho) natáčení České televize... Těžko říct, kdo byl nervoznější, jestli já, nebo děti... Ale konec dobrý, všechno dobré :-). Kulíšci byli moc šikovní a hodní (všichni zaslouží velikánskou pochvalu), kameraman se mihl jen na chodbě a odešel natáčet do jiných tříd - k mé velké úlevě, ovšem nesmírnému kulíščímu zklamání ;-).

Pro ty, kdo reportáž z naší školy ve vysílání Ostravské televize ve čtvrtek nestihli, přidávám odkaz na archiv ČT, proklikejte se  ke konci 15. minuty....

A ještě něco - mám jen pár fotek ze zákulisí, něco mi možná dodá p. uč. Pidrová (z dopolední zkoušky)... pokud jste někdo zvládl něco natočit nebo vyfotit a jste ochoten se podělit
s ostatními, ráda Vaše fotky nebo videa z vystoupení umístím na tomto webu...

 

 

 

—————

Zpět