Máme bronz!!!

06.12.2010 18:37

Máme bronz - a k tomu šek na 10 000 Kč na vybavení třídy, aneb "kulíšci sobě"! :-)

To, že se kulíšci probojovali ve výtvarné soutěži mezi pět nejlepších tříd, už víte. Uvedu jen na pravou míru informaci, že šlo o celostátní soutěž - takhle to totiž vypadalo na letáčku s propozicemi, nakonec se však ukázalo, že malovaly jen pražské a ostravské děti, přičemž každé město bylo hodnoceno zvlášť ;-).
No dobře - tak jsme tedy třetí z celé Ostravy a to taky vůbec není málo :-).

Kromě už výše zmíněného šeku si mí skvělí druháčci "vymalovali" i předvánoční dopoledne plné hudby, tance a musím říct, že i neskutečného řádění v DK Akord v Zábřehu.
Nejdříve nás svými písněmi a povídáním přišel pobavit básník a písničkář Jan Vodňanský. To byly děti ještě v klidu a až na ty největší neposedy hezky seděly, poslouchaly a místy i zpívaly známé písničky. Třeba tuhle:

Po vystoupení pana Vodňanského přišlo na řadu občerstvení - hamburgery, vánoční cukroví a různé druhy nápojů. Během baštění jsme si také mohli prohlédnout vystavené své i konkurenční obrázky a popřemýšlet o svých šancích na vítězství...nutno podotknout, že sebevědomí kulíškům rozhodně nechybí :-). Po přestávce se rozpoutalo nevázané řádění, neboť na scénu vtrhnul Kašpárek v rohlíku (pro neznalé a nezasvěcené, ke kterým jsem se dodneška mohla počítat i já - jde o hudební skupinu). Po výzvě - pojďte si zatančit - se sice nikdo ze sedadla nezvednul, ale bylo vidět, že hudba s dětmi šije, tleskaly a podupávaly si do rytmu, až se našlo pár odvážlivců, kteří se pod jevištěm pustili do tance. Po deseti minutách už zběsile křepčil celý sál a za další půlhodinu jsem jen nevěřícně zírala na stovku rozdováděných dětí a přemýšlela jsem o tom, jak a zdali vůbec je ještě někdy zklidníme. Ale kupodivu po poslední písničce kulíšci i ostatní děti zasedli na místa, vcelku ukázněně zvládli vyhlášení výsledků i předávaní cen a k mému nezměrnému úžasu se v naprostém klidu oblékli, ve dvojicích! došli na zastávku a poměrně v tichosti absolvovali cestu autobusem zpět do školy. Teprve později mi došlo, že byli zřejmě tak ulítaní a utancovaní, že na nějaké zlobení už neměli sílu :-).

PS: Krátký šot z dnešního předávání cen jste mohli vidět dnes večer v regionálním vysílání, komu uteklo, může si ho  vyklikat v archivu ČT (na konci 10. minuty) ... v několika záběrech se tam mihnou i kulíšci (při tanci a pak úplně na konci, jak si běží na podium pro šek), hlavní prostor samozřejmě dostala vítězná třída...

PS 2: tady je pár fotek, omluvte jejich (ne)kvalitu, můj fotopřístroj nestačí na tak velký prostor (a hlavně jsem fotograf na baterky) ;-)

—————

Zpět