Noc s Andersenem

18.03.2011 21:17

Jak už víte, Kulíšci, budeme za dva týdny "spát ve škole s Andersenem". Co všechno nás čeká, vám samozřejmě neprozradím (to by nebylo žádné překvapení a neměli byste se na co těšit), ale něco přece jenom - prohledejte svoje knihovničky a najděte (a doneste) co nejvíce knížek od Václava Čtvrtka. Tak šup šup a k počítači teď na chvíli pusťte tatínka nebo maminku. :-)

Noc s Andersenem je projekt na podporu čtenářství, letos proběhne už pojedenácté a všechny informace si můžete přečíst na této adrese: www.nocsandersenem.cz

Kulíšci, kteří si budou chtít s námi užít pohádkovou noc,  přijdou ke škole v pátek 1. dubna 2011v 18 hodin a k vyzvednutí budou kolem půl deváté ráno v sobotu 2. dubna.

S sebou budou potřebovat spacák, karimatku a polštářek, něco k jídlu a pití k večeři a na snídani, hrníček (teplý čaj uvaříme). Buchty či jiné mňamky  od maminek a babiček jsou vítány :-).

Protože 4. dubna si připomeneme sté výročí narození spisovatele Václava Čtvrtka, bude letošní Noc s Andersenem zaměřená právě na jeho pohádky (např. O loupežníku Rumcajsovi, Víla Amálka, Maková panenka a motýl Emanuel, Pohádky z pařezové chaloupky, Kočičiny kocourka Damiána, O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi...) Byli bychom moc rádi, kdybyste pomohli dětem vytvořit kostým některé z těchto postaviček, aby naše noc byla opravdu pohádková.

—————

Zpět