Umíme norsky! :-)

27.09.2010 18:30

Ne tedy, že bychom se tímto jazykem plynule domluvili :-), ale pozdravit, rozloučit se, poprosit a poděkovat bychom myslím zvládli...
Že byste taky rádi věděli, jak se to řekne? Podívejte se do následující tabulky...

ahoj nshledanou děkuji prosím
HEI HEI HA DET BRA TAKK TAK VAER SA SNILL

Kromě těchto čtyř základních slůvek se kulíšci dnes dozvěděli lecos zajímavého - třeba, že Norsko je království a vládne tam král Harald (a holky se zasnily, že tam možná jsou i opravdové princezny...), že daleko na severu za polárním kruhem mají půl roku den a půl roku noc (přesně tak, jak to zpívá Jarek Nohavica v Grónské písni), že se v Norsku mluví norsky :-) a platí se tam norskými korunami, že hlavní město se jmenuje Oslo a že...no zkrátka, po dnešku už tahle vzdálená severská země není pro děti z 2.A až tak neznámá.
Během uplynulých čtrnácti dnů děti nanosily do školy spoustu obrázků, vytištěných nebo opsaných informací z knížek a internetu a dnes z těchto materiálů vyráběly ve skupinkách plakáty. Stříhalo se, lepilo se, kreslilo i psalo...Všichni si zaslouží velkou jedničku (a někteří i s hvězdičkou či se dvěma hvězdičkami).
Dokonce jsme malovali i trolly! Že nevíte, kdo to jsou trollové? Tak to si nechte od kulíšků povyprávět, třeba místo pohádky na dobrou noc...Pokud by někdo snad potřeboval osvěžit paměť, tady je malá nápověda :-).

PS: fotky z dnešního Dne jazyků jsou tady.

—————

Zpět